Scrum Master | Utrecht

Sorry, deze opdracht voor Scrum Master is niet meer beschikbaar.

Bekijk hier alle beschikbare opdrachten en vacatures.

En, als je niets wilt missen: maak een gepersonaliseerde Job Alert aan. Daarmee ontvang je opdrachten binnen jouw expertise automatisch in je mailbox.

Maak Job Alert aan

Werkniveau:
Senior
Standplaats:

Utrecht
Aanvraagnummer:
A2024-338
Startdatum:
01-04-2024
Verwachte einddatum:
30-09-2024 met optie tot verlenging
Aantal uur per week:
36
Indicatie uurtarief:


n.o.t.k.


Sluitingsdatum aanvraag:
20-03-2024 12:00
Contactpersoon Quest4:
Winhold Bartelink
Telefoonnummer:
06 – 46 12 98 22
Opdrachtgever:
Quest4

Functieomschrijving Scrum Master

Achtergrondinformatie
Het College van Procureurs-Generaal van het Openbaar Ministerie heeft in 2020 een OM Informatiestrategie en meerjarenplan 2020-2027 laten opstellen: het Business + Informatieplan OM (BIPOM).
In het BIPOM is het doel vastgelegd om in 2027 één uniforme werkwijze te hebben, ondersteund door één modulair opgebouwd zaaksysteem voor alle zaakstromen binnen het strafrecht. Het gaat om de ondersteuning van werkprocessen die nu ondersteund worden door 7 verschillende zaaksystemen. Dit betekent dat op alle parketten van het OM dusdanig uniform gewerkt gaat worden, dat iedereen gebruik kan maken van hetzelfde zaaksysteem, zonder lokale uitzonderingen of technische workarounds.
Het project EMMA geeft invulling aan de uitvoering van de strategie die is beschreven in het BIPOM en heeft als doel de 7 zaakssystemen te vervangen en de werkprocessen binnen het OM te uniformeren.

Functieomschrijving
Binnen het OM is het domein IT volop in ontwikkeling. Voor het domein IT en het programma EMMA zijn wij op zoek naar een Scrummaster die ingezet zal worden bij Informatie Voorziening Openbaar Ministerie (IVOM) in Utrecht. Je gaat aan de slag bij IVOM. Daar worden de applicaties ontwikkeld die voor het Openbaar Ministerie belangrijk zijn en die de collega’s gaan helpen hun werk nog beter uit te voeren.

Je bent als Scrum Master verantwoordelijk voor de ontwikkeling van een effectief ontwikkelproces met een of meerdere Teams. Je hebt geen hiërarchische verantwoordelijkheid voor de teamleden, maar je bent een mentor, coach, en adviseur. Je observeert het werk, het proces en het gedrag van het team. Je koppelt terug, reflecteert, adviseert en intervenieert waar nodig. Je draagt zorg voor een werkomgeving waar openheid, respect, lef, toewijding en focus centraal staan. Duurzaam werken, plezier in het werk, en flow zijn daarvan het gevolg.
Een extra uitdaging daarin is dat de IT-omgeving van het Openbaar Ministerie voortdurend in beweging is, maar ook dat de (voortbrengingsprocessen) in beweging zijn. Daarom denk je mee over de beste inrichting van de processen zodat die mee blijven lopen met (markt) ontwikkelingen en (blijven) passen bij de stand van de beschikbare techniek en bij de gestelde doelen op termijn.
Scrum Master:
o Ondersteun je de Product Owner in het vervullen van haar/zijn rol
o Draag je zorg voor de effectiviteit van de Scrum events.
o Draag je zorg voor de effectiviteit voor het proces van Product Backlog refinement.
o Geef je leiding aan de ontwikkelteams door te kiezen en wisselen tussen de effectieve houdingen voor een Scrum Master
o Help je het Team in de ontwikkeling van hun zelforganisatie, cross-functionele vaardigheden, domeinkennis en effectieve communicatie.
o Help je om blokkades in het proces (impediments) te signaleren en weg te nemen, voorkomen of weg-organiseren.
o Ondersteun en help je de Emma-organisatie met de effectieve inzet van het Scrum raamwerk.

Eisen en wensen voor de functie Scrum Master

Harde-eisen

  • De kandidaat beschikt over een afgeronde HBO-/WO-opleiding, aangevuld met training/ervaring op het vlak van Scrum.
  • De kandidaat beschikt over het PSM2/CSM2 certificaat.
  • De kandidaat is gecertificeerd LeSS practitioner.
  • De kandidaat heeft minimaal 6 jaar aantoonbare en relevante werkervaring als Scrum Master binnen (gelijksoortige) complexe en grote (overheids) projecten en programma’s.
  • De kandidaat heeft minimaal 6 jaar aan significant aantoonbare en relevante software-ontwikkelprojecten gewerkt.
  • De kandidaat is beschikbaar per 1 april 2024.
  • De aangeboden kandidaat heeft een goede beheersing van de Nederlandse taal en is communicatief sterk, zowel schriftelijk, visueel als mondeling (blijkt uit motivatiebrief en interview).

Wensen

  • Interview met kandidaat op basis van aangeboden document(en) zoals cv en motivatie en verificatie van de eisen en wensen met eventuele bijstelling van de beoordeling. (15%)
  • De aangeboden kandidaat is na gunning beschikbaar binnen x-aantal weken. (10%)
  • De kandidaat heeft x jaar aan significant aantoonbare en relevante software-ontwikkelprojecten gewerkt. (20%)
  • De kandidaat is beschikt over de onderstaande gevraagde competenties en eigenschappen. (15%)
  • De kandidaat heeft aantoonbare en relevante kennis en werkervaring met Scrum, Agile, Devops en LeSS. (20%)
  • De kandidaat heeft ervaring met het faciliteren van processen binnen ontwikkelteams. (20%)

Aanvullende informatie

Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 5 pagina’s.

De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.

Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Winhold Bartelink bereikbaar op het nummer: 06 – 46 12 98 22. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.

Geplaatst op 2024-03-15 08:33:33

Opdracht delen

Past de opdracht (nu even) niet bij je, maar ken je iemand die er geknipt voor is? Deel hem gerust! ????



Status : Gesloten

Reageer


Aanmelden voor functie

Maximum file size: 5MB

‘Ik kan ze aanbevelen als aangename en zeer correcte recruiters’

Eric Reitmaier – Support engineer Mobile Viewpoint

‘Jullie laten zien wat de meerwaarde van een bureau kan zijn’

Kandidaat voor de functie Senior Migratie Manager bij de overheid 

‘Altijd een snel en duidelijk antwoord op mijn vragen’

Jan Versluijs, HR professional

‘Nog nooit zo’n gedegen voorbereiding doorlopen’

Kandidaat voor de functie Senior Ketenbeheerder bij de overheid 

‘Fijne werkgever met oog voor de medewerker’

Bianca Ashruf (Logius)

Ontvang opdrachten in je mailbox

Job Alert maken

Meld je aan voor onze talentpool

CV aanbieden