Security Engineer | Den Haag
Sorry, deze opdracht voor Security Engineer is niet meer beschikbaar.
Bekijk hier alle beschikbare opdrachten en vacatures.
En, als je niets wilt missen: maak een gepersonaliseerde Job Alert aan. Daarmee ontvang je opdrachten binnen jouw expertise automatisch in je mailbox.
- Werkniveau:
- Senior
- Standplaats:
-
Den Haag
- Aanvraagnummer:
- A2025-218
- Startdatum:
- 01-05-2025
- Verwachte einddatum:
- 31-10-2025 met optie tot verlenging
- Aantal uur per week:
- 36
- Indicatie uurtarief:
n.o.t.k.
- Sluitingsdatum aanvraag:
- 19-02-2025 09:00
- Contactpersoon Quest4:
- Marco Buitenhuis
- Telefoonnummer:
- 06-29602668
- Opdrachtgever:
- Quest4
Functieomschrijving Security Engineer
Opdrachtomschrijving
Als Security Engineer beheer en ontwikkel je het Standaard Platform, een platform waarop maatschappelijk essentiële applicaties landen, zodat deze applicaties op een veilige en snelle manier waarde kunnen leveren. Jij houdt dit platform samen met je collega’s operationeel, waarbij jouw focus ligt op de veiligheid van het platform.
De taken vanuit het Security oogpunt bestaan o.a. uit:
– Je controleert de veiligheid en bouwt nieuwe veiligheidsmaatregelen in.
– Je houdt dagelijks het dreigingslandschap in de gaten. Bij het vinden van nieuwe kwetsbaarheden zorg je er met het team voor dat deze gemitigeerd worden.
– Je zet pentesten op, bepaalt mede de scope en zorgt ervoor dat de resultaten worden beoordeeld en afgehandeld.
– DDoS oefening: Je bent vanuit het team betrokken bij de voorbereiding en uitvoering van DDoS oefeningen en het afhandelen van hieruit voortkomende bevindingen.
– Je maakt nieuwe scanmodules en zet security tooling op in bestaande en nieuwe omgevingen.
– Je ontwikkelt nieuw beleid en zet audits op.
De taken vanuit het Engineering oogpunt bestaan o.a. uit:
– Het in teamverband ontwikkelen en beheren van het platform, in een Agile/Scrum (SAFe) organisatiestructuur.
– Het geautomatiseerd uitrollen en testen van moderne CNCF open source componenten op Kubernetes (bijv. GitLab, Harbor, Elastic, …).
– Het ondersteunen van overheidspartijen in het succesvolle gebruik van het platform.
– Het uitvoeren van configuratiemanagement en onderhoudsreleases.
– Het monitoren van het draaiende platform en het oplossen van incidenten.
Achtergrond
Het contact tussen de overheid, particulieren en bedrijven verloopt steeds vaker digitaal. Als Security Engineer bij Logius in Den Haag zorg jij dat onze dienstverlening optimaal blijft werken en zich snel verder ontwikkelt. Het Standaard Platform is een containerplatform op basis van Kubernetes, met up-to-date DevSecOps tooling. Met dit platform nemen we overheidsinstanties zaken als hosting, housing en informatiebeveiliging uit handen én bieden we ruimte om nieuwe digitale diensten te ontwikkelen. Het platform wordt automatisch beheerd door middel van GitOps tooling met aanvullende build pipelines.
Jij houdt het platform operationeel. Dit doe je vanuit een DevOps-team en volgens de SAFe-methodiek. Jij en je collega’s werken in Sprints van twee weken aan de Features die tijdens driemaandelijkse planningssessies zijn vastgesteld.
Eisen en wensen voor de functie Security Engineer
Harde eisen
- Minimaal HBO ICT diploma
- Ervaring in software ontwikkeling, gedegen kennis van Kubernetes/Kubectl, containerization en het inrichten van geautomatiseerde build pipelines
- CKA gecertificeerd (Kubernetes)
- OSCP en CISSP gecertificeerd
- Aantoonbare ervaring met diagnose stellen en analyseren van issues rondom security en betrouwbaarheid
- Aantoonbare ervaring als software engineer en security specialist
Wensen
- Ervaring met JIRA en Confluence.
- Je beschikt over ervaring m.b.t. tot het inrichten en het beheer van monitoring en alert management.
- Je hebt aantoonbare kennis van en ervaring met: klantcontact. Jij bent aanspreekpunt voor de vragen vanuit onze klanten. Communicatie is een belangrijk deel van het takenpakket en als criterium voor ons team van groot belang.
- Je hebt een continu verbeteren mindset, ook op je eigen functioneren door zelfrelfectie.
- Je hebt aantoonbare ervaring met werken binnen de Rijksoverheid.
- Je bent in het bezit van functie-gerelateerde (SAFe-Agile) certificeringen of bent bereid deze op korte termijn te behalen.
- Bereid zijn om 24/7 standby diensten te draaien.
Competenties
- Helm/Operators
- Gitlab
- Harbor
- Elastic, Fluent, Kibana
- Openshift
- Grafana, Thanos, Prometheus
- Keycloak
- PostgreSQL
- Nginx
- Golang
- Python
Aanvullende informatie
Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 4 pagina’s.
De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.
Is de opdracht alleen mogelijk via verloning i.v.m. de wet DBA?
Met Quest & Co bieden wij een oplossing waarmee jij de opdracht alsnog kunt uitvoeren, zonder risico voor de opdrachtgever en met een inkomen dat dicht bij zelfstandig ondernemen ligt. Interesse? Reageer en we leggen het uit!
Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Marco Buitenhuis bereikbaar op het nummer: 06-29602668. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.
Geplaatst op 2025-02-17 08:37:03

