Devops specialist | Apeldoorn

Sorry, deze opdracht is niet meer beschikbaar

Bekijk hier alle beschikbare opdrachten en vacatures.

En, als je niets wilt missen: maak een gepersonaliseerde Job Alert aan. Daarmee ontvang je opdrachten binnen jouw expertise automatisch in je mailbox.

Maak Job Alert aan

Werkniveau:
Senior
Standplaats:

Apeldoorn
Aanvraagnummer:
A2022-0661
Startdatum:
27-06-2022
Verwachte einddatum:
31-12-2022 met optie tot verlenging
Aantal uur per week:
36
Uurtarief:
n.o.t.k.
Sluitingsdatum aanvraag:
06-06-2022 08:00
Contactpersoon Quest4:
Marco Buitenhuis
Telefoonnummer:
06-29602668

Functieomschrijving

Wij zijn voor de Belastingdienst op zoek naar een Devops specialist op basis van 36 uur per week. 

Jouw taak:
De adoptie van DevOps is een logische stap gezien de doelstellingen van de IV-organisatie en is daarom ook als belangrijke doelstelling opgenomen in de huidige IV-strategie. Het gaat echter impact hebben op de wijze waarop de IV-onderdelen nu georganiseerd zijn en de impact moet worden bepaald, voordat breed tot implementatie wordt overgegaan. Voor de langere termijn is het eindresultaat gedefinieerd als: DevOps is over de breedte van de IV-organisatie als standaard werkwijze geïmplementeerd. Om het huidige transitieteam, waarbij het maakboard Agile/DevOps centraal staat, te ondersteunen zoekt de dIV een DevOps specialist.

Concreet ben je verantwoordelijk voor en help je bij:

  • Het, in samenwerking met andere lopende initiatieven en maakboards, verder uitwerken van een gedragen visie op DevOps binnen de IV-organisatie en de vertaling hiervan naar een uniforme ‘way of working’, inclusief de daarbij behorende aanpak rondom de inzet voor tooling;
  • Het analyseren van de huidige situatie binnen een aantal ketens, initiatieven en pilots op het gebied van (Biz)DevOps en automatisering die nu lopen;
  • Inbreng op het verbeteren van de voortbrenging, de implementatie van DevOps en het verder optimaliseren van Agile werken;
  • Doorontwikkeling van Ops ITSM binnen de IV-organisatie in samenwerking met DCS.

In je rol ben je integraal onderdeel van het huidige maakboard. Hierbij ben je in staat enerzijds inhoudelijk te adviseren, maar beschik je ook over een hands-on mentaliteit om zaken uit te werken daar waar nodig.

Om deze rol goed uit te voeren moet je medewerkers kunnen adviseren op het gebied van DevOps best practices, ook in relatie tot vraagstukken op het gebied van scaled agile, maar weet je ook voldoende over automatiseringsvraagstukken. 

Achtergrond Opdracht:
In de eerste maanden van 2021 is de nieuwe strategie van de Directie IV opgesteld, in lijn met de missie en visie van de Directie IV én die van de Belastingdienst. Eind 2021 is begonnen met de daadwerkelijke implementatie van deze strategie door het transitieteam. Deze wordt vormgegeven aan de hand van een vijftal belangrijke thema’s:

  • Agile DevOps werkwijze. Dit thema richt zich op het uniform uitrollen van de Agile DevOps werkwijze;
  • Vakontwikkeling: Levendig stelsel vakonwikkeling, opleiding & capability’s, werven;
  • Tech Services: Technologieprojecten die de benodigde technische voorzieningen gaan leveren;
  • Basis op orde en Agile aansturing. Dit thema realiseert de verbeteringen en veranderingen die nodig zijn voor de bedrijfsvoering;
  • Cultuur en Leiderschap: De gedragsankers en gedragingen passend bij de nieuwe strategie.

Over de as van de vijf thema’s zijn zogenaamde maakboards ingericht die vanuit de strategie een afgebakende set van producten beschikbaar maakt voor implementatie en gebruik in de lijn. Het thema (Biz)DevOps is een belangrijke strategische pijler binnen de IV-strategie. Vanuit het thema Agile/DevOps wordt hieraan een belangrijke bijdrage geleverd in de vorm van visie- en definitievorming, maar ook door het uitvoeren van pilots. Ook vanuit de andere maakboard lopen er thema’s op dit gebied. Bijvoorbeeld in het realiseren van automatiseringstools die de manier van werken moeten gaan ondersteunen. Primair vanuit het maakboard Agile/DevOps is additionele ondersteuning noodzakelijk.

Organisatorische context en cultuur:
De IV- organisatie van de Belastingdienst is verantwoordelijk voor en verzorgt de ICT- voorzieningen. Het merendeel van de applicaties wordt op dit moment door de IV- organisatie zelf ontwikkeld, onderhouden en beheerd in het eigen data center. Naast de zorg voor continuïteit op de massale heffing- en inningsprocessen die plaatsvinden binnen een degelijke, stabiele omgeving, wordt er tevens volop gewerkt aan modernisering van het IV- landschap. Dit gebeurt deels intern door gebruik te maken van de expertise die intern aanwezig is, maar ook door het aantrekken van (kant-en-klaar) oplossingen en expertise uit de markt.

 

Eisen en wensen voor de functie

Harde eisen:

  • Informatiemanagement;
  • Kennis van in de markt relevante ontwikkelingen op het gebied van automatisering en gebruikte tooling / 1 jr;
  • Kennis van Procesanalyses / 1 jr;
  • Bekend met (scaled) agile concepten (SAFe, Scrum) en DevOps.

Wensen:

  • Competenties: De in te zetten medewerker:Heeft kennis van softwareontwikkeling en BizDevOps. Is in staat om naast proceskennis, met name ook kennis op het gebied van automatisering van het integrale voortbrengingsproces in te brengen.Heeft ervaring met het doen van (technische) analyses op implementaties.Omarmt de agile vaardigheden en past deze toe.Actieve samenwerking en houding richting de maakborden.Gewenste competenties: Organisatiesensitiviteit, Plannen en organiseren, Resultaatgerichtheid, Samenwerken, Motiveren;
  • Je bent in staat om procesmatige analyses uit te voeren, danwel vanuit de uitgewerkte processen ook een koppeling te kunnen leggen met de technische componenten uit de voortbrenging (bijv. op onderdelen uit de ontwikkelpipeline).Je bent communicatief bedreven en kunt op een makkelijke manier organisatieconcepten bespreekbaar maken.

Aanvullende informatie

Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 5 pagina’s.

De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.

Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Marco Buitenhuis bereikbaar op het nummer: 06-29602668. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.

Geplaatst op 2022-05-31 09:40:24

Opdracht delen

Past de opdracht (nu even) niet bij je, maar ken je iemand die er geknipt voor is? Deel hem gerust! ????



Status : Gesloten

Reageer


Aanmelden voor functie

Maximum file size: 5MB

‘Ik kan ze aanbevelen als aangename en zeer correcte recruiters’

Eric Reitmaier – Support engineer Mobile Viewpoint

‘Jullie laten zien wat de meerwaarde van een bureau kan zijn’

Kandidaat voor de functie Senior Migratie Manager bij de overheid 

‘Altijd een snel en duidelijk antwoord op mijn vragen’

Jan Versluijs, HR professional

‘Nog nooit zo’n gedegen voorbereiding doorlopen’

Kandidaat voor de functie Senior Ketenbeheerder bij de overheid 

‘Fijne werkgever met oog voor de medewerker’

Bianca Ashruf (Logius)

Ontvang opdrachten in je mailbox

Job Alert maken

Meld je aan voor onze talentpool

CV aanbieden