Solution Architect Datamanagement | Utrecht
Deze opdracht is alleen mogelijk via verloning i.v.m. de wet DBA.
Met Quest & Co bieden wij een oplossing waarmee jij als zzp’er de opdracht alsnog kunt uitvoeren, zonder risico voor de opdrachtgever en met een inkomen dat dichtbij zelfstandig ondernemen ligt.
Interesse? Reageer en we leggen het uit! Of kijk op Quest & Co.
- Werkniveau:
- Senior
- Standplaats:
-
Utrecht
- Aanvraagnummer:
- A2026-932
- Startdatum:
- 01-11-2026
- Verwachte einddatum:
- 31-10-2027 met optie tot verlenging
- Aantal uur per week:
- 36
- Indicatie uurtarief:
n.o.t.k.
- Sluitingsdatum aanvraag:
- 25-08-2026 07:00
- Contactpersoon Quest4:
- Fulko van der Meulen
- Telefoonnummer:
- 06-53719004
- Opdrachtgever:
- Quest4
Functieomschrijving Solution Architect Datamanagement
- Als data engineer ondersteun jij het project Data Management voor Betrouwbare AI. In deze rol lever je dataproducten op van zogeheten basisregistratie. Een basisregistratie is een verzameling data(sets) die Defensiebreed gelden als het ‘Single source of truth’ t.a.v. wat de data vertegenwoordigd.
- Uiteraard doe je dit niet alleen. Het projectteam wordt geleid door een projectleider en bestaat uit twee andere data engineers die de basisadministraties bouwen, en wordt vergezeld door een enterprise data architect die de visie en de aansluiting op andere initiatieven borgt.
- Daarnaast zorgen data management experts voor het inrichten van federatief data management, en zorgen platforms engineers voor de implementatie en configuratie van een data management platform.
- Werken binnen Defensie betekent dat je werkt in een uitdagend IT-landschap. Defensie werkt toe naar een federatieve Data Architectuur. Dit houdt in dat ieder defensieonderdeel zelf verantwoordelijk is voor de uitvoer van datamanagement-activiteiten, waarvoor het beleid, de kaders en de tooling centraal (met brede afstemming) beschikbaar worden gesteld. Het is jouw rol om dit federatieve landschap te navigeren en verbinding te zoeken met alle relevante stakeholders, zodat jouw projectteam zich kan focussen op de oplevering.
- Datamanagement voor Betrouwbare AI brengt ook met zich mee dat er hoogwaardige dataproducten van basisregistraties worden gebouwd daar waar deze nog niet zijn en beschikbaar worden gesteld aan potentiële gebruikers. Jij dient vanuit jouw expertise te onderzoeken welke dataproducten dit moeten zijn, deze te ontwerpen en te bouwen.
- Defensie zit door heel Nederland, dus reizen kan onderdeel uitmaken van je functie. De standplaats is (de Kromhoutkazerne) Utrecht maar werkzaamheden (bijvoorbeeld overleggen) kunnen ook op andere locaties plaatsvinden.
Achtergrond
- Als data engineer in het project Data Management voor Betrouwbare AI maak je deel uit van het Joint Informatie Voorziening Commando (JIVC) dat onderdeel is van het Commando Materieel en IT (COMMIT). Het commando draagt zorg voor de levering en instandhouding van concrete IT-producten en diensten op basis van behoeften van de andere defensieonderdelen.
- Defensie bevindt zich in een periode van versnelde digitale transformatie. Enerzijds vraagt de toenemende digitalisering van het slagveld en de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) om moderne, betrouwbare en goed beheerde data. Het gebruik van data is essentieel in de uitvoer van operationele- als ook voor strategische-, besluitvormende- en analytische taken en verantwoordelijkheden.
- Anderzijds moet de organisatie haar wendbaarheid vergroten om effectief te kunnen opereren binnen een snel veranderende, internationale context, waarbij data op een veilige en gecontroleerde manier gedeeld kan worden tussen operationele eenheden, partners en bondgenoten. Om deze uitdagingen het hoofd te bieden wil Defensie transformeren van een grotendeels gecentraliseerde data-architectuur naar een federatieve data architectuur.
- Bijzonderheden Voorbehoud 1. De mogelijkheid bestaat dat de kandidaat na verloop van tijd voor vergelijkbare werkzaamheden in een ander project of context wordt ingezet. In beginsel streven wij er naar dat de standplaats in een dergelijk geval niet wijzigt.
- Voorbehoud 2. Bij meerdere geschikte kandidaten behoudt de dienst zich het recht voor om meerdere gunningen te doen. Dit zal geschieden op basis van de rangorde in de eindbeoordeling.
Eisen en wensen voor de functie Solution Architect Datamanagement
Harde eisen
- Kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met het gekozen eCF profiel of soortelijke functie.
Wensen
- Kandidaat beschikt over minimaal 1 jaar ervaring in het bouwen van dataproducten volgens de open data product standaard;
- Kandidaat beschikt over certificering in data engineering, data science of data analyse;
- Kandidaat beschikt over certificering in Agile en/of heeft minimaal 1 jaar werkervaring in Agile werken;
- Kandidaat beschikt over aantoonbare ervaring binnen de centrale overheid, bij voorkeur in het veiligheidsdomein (Politie, NCTV, Justitie, Defensie, Rechtspraak, o.i.d.);
- Kandidaat heeft bij voorkeur meer dan aantoonbare werkervaring met de gevraagde functie binnen het eCF profiel en opdrachtomschrijving.
Aanvullende informatie
Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 4 pagina’s.
De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.
Is de opdracht alleen mogelijk via verloning i.v.m. de wet DBA?
Met Quest & Co bieden wij een oplossing waarmee jij de opdracht alsnog kunt uitvoeren, zonder risico voor de opdrachtgever en met een inkomen dat dicht bij zelfstandig ondernemen ligt. Interesse? Reageer en we leggen het uit!
Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Fulko van der Meulen bereikbaar op het nummer: 06-53719004. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.
Geplaatst op 2026-08-14 07:00:02

