Senior Informatiemanager / SR system engineer | Utrecht

Sorry, deze opdracht voor Senior Informatiemanager / SR system engineer is niet meer beschikbaar.

Bekijk hier alle beschikbare opdrachten en vacatures.

En, als je niets wilt missen: maak een gepersonaliseerde Job Alert aan. Daarmee ontvang je opdrachten binnen jouw expertise automatisch in je mailbox.

Maak Job Alert aan

Werkniveau:
Senior
Standplaats:

Utrecht
Aanvraagnummer:
A2026-960
Startdatum:
01-10-2026
Verwachte einddatum:
30-09-2027 met optie tot verlenging
Aantal uur per week:
24
Indicatie uurtarief:


n.o.t.k.


Sluitingsdatum aanvraag:
26-08-2026 07:00
Contactpersoon Quest4:
Gerard Tummers
Telefoonnummer:
0615021386
Opdrachtgever:
Quest4

Functieomschrijving Senior Informatiemanager / SR system engineer

Opdrachtomschrijving 

Een senior informatiemanager/system engineer ontwerpt, ontwikkelt, integreert en beheert complexe maritime projecten in alle fasen. Systems engineering speelt hierbij een cruciale rol in het structureren en beheersen van het ontwerp proces. Met diepgaande expertise in Relatics of vergelijkbare tooling voor eisenbeheer en ruime ervaring in proces management waarborgt hij of zij traceerbaarheid en samenhang. Door een analytische en gestructureerde aanpak draagt de informatiemanager/system engineer bij aan effectieve besluitvorming voor succesvolle multidisciplinaire projecten in de gebouwde omgeving.

  • Identificeren, vastleggen en beheren van eisen en raakvlakken binnen Relatics of vergelijkbare tooling voor maritime projecten.
  • Ontwikkelen van robuuste systeemarchitecturen en waarborgen van een integrale aanpak van ontwerp tot realisatie.
  • Coördineren van de integratie van subsystemen, uitvoeren van risicoanalyses en implementeren van mitigerende maatregelen.
  • Doorvoeren van wijzigingen, uitvoeren van impactanalyses en adviseren over duurzame systeemoplossingen.
  • Fungeren als technisch aanspreekpunt voor MBSE en AI ontwikkeling binnen system engineering, begeleiden van multidisciplinaire teams en bijdragen aan kennisontwikkeling binnen de organisatie.

Achtergrond opdracht 

De system of systems methode vormt de basis voor het ontwerpproces en zorgt voor een gestructureerde en samenhangende aanpak waarin alle relevante informatie samenkomt en benut wordt. AMS/ Project engineering heeft een Sr Systems Engineer nodig voor een data migratie en inrichting van een PDM systeem voor een scheepsnieuwbouw project. De Systems Engineer zet complexe maritime programma’s van eisen om van Doors naar Teamcenter. Beheert en structureert daarbij de Functieeisenboom die door team project engineering weer digitaal in de applicatie teamcenter wordt verwerkt. De Systems Engineer stuurt en begeleid op het vakgebied meerdere project engineers. Het beoogde effect: – structuur aanbrengen in datagedreven projecten. – sterke reductie faalkosten. – reductie risico’s. – grip op integraliteit van het project. Competenties:

  • In staat om complexe systemen en informatiestromen te doorgronden en structureren.
  • Werkt methodisch volgens systems engineering-principes en bewaakt samenhang tussen projectfasen.
  • Communiceert effectief met opdrachtgevers, aannemers en interne teams om eisen en verwachtingen af te stemmen.
  • Signaleert knelpunten en vertaalt deze naar werkbare oplossingen binnen complexe infrastructurele en bouwprojecten.
  • Werkt goed binnen multidisciplinaire teams en weet verschillende disciplines te verbinden.
  • Kan onder tijdsdruk gefundeerde beslissingen nemen op basis van data en projectdoelstellingen.
  • Legt feiten, meningen en ideeën uit aan anderen in begrijpelijke taal.

Eisen en wensen voor de functie Senior Informatiemanager / SR system engineer

Harde eisen

  • Kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met het gekozen eCF profiel of soortelijke functie.

Wensen

  • Afgeronde hbo- of wo-opleiding in Werktuigbouwkunde, (Technische) Bedrijfskunde, Systems Engineering of een vergelijkbare richting;
  • 10 jaar ervaring in informatiemanagement, systems engineering of contractmanagement binnen product ontwikkeling;
  • Internationale ervaring wat blijk geeft van flexibiliteit en werken in diverse culturele en juridische contexten;
  • 10 jaar ervaring met veranderprocessen en implementatie trajecten van system engineering;
  • 4 jaar aantoonbare ervaring met Relatics of Capella voor eisenbeheer en traceerbaarheid;
  • 4 jaar aantoonbare ervaring met het coachen en training van system engineers;
  • Vloeiend Nederlands in woord en geschrift, met uitstekende communicatieve vaardigheden voor bestuurlijke en projectmatige besluitvorming;
  • Werkervaring binnen hitech ontwikkeling en productie organisaties;
  • Diepgaande kennis van system engineering en de impact hiervan op informatiemanagement;
  • Ervaring met het aansturen van teams, coachen van junior engineers en bewaken van kennisborging binnen organisaties;
  • In staat om management en opdrachtgevers strategisch te adviseren over informatiemanagement en systems engineering;
  • Werkervaring met PDM softaware, bijvoorbeeld Teamcenter.

Aanvullende informatie

Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 4 pagina’s.

De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.

Is de opdracht alleen mogelijk via verloning i.v.m. de wet DBA?

Met Quest & Co bieden wij een oplossing waarmee jij de opdracht alsnog kunt uitvoeren, zonder risico voor de opdrachtgever en met een inkomen dat dicht bij zelfstandig ondernemen ligt. Interesse? Reageer en we leggen het uit!

Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Gerard Tummers bereikbaar op het nummer: 0615021386. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.

Geplaatst op 2026-08-20 14:17:28

Opdracht delen

Past de opdracht (nu even) niet bij je, maar ken je iemand die er geknipt voor is? Deel hem gerust! ????



Status : Gesloten

Reageer


Aanmelden voor functie

Maximum file size: 5MB

‘Ik kan ze aanbevelen als aangename en zeer correcte recruiters’

Eric Reitmaier – Support engineer Mobile Viewpoint

‘Jullie laten zien wat de meerwaarde van een bureau kan zijn’

Kandidaat voor de functie Senior Migratie Manager bij de overheid 

‘Altijd een snel en duidelijk antwoord op mijn vragen’

Jan Versluijs, HR professional

‘Nog nooit zo’n gedegen voorbereiding doorlopen’

Kandidaat voor de functie Senior Ketenbeheerder bij de overheid 

‘Fijne werkgever met oog voor de medewerker’

Bianca Ashruf (Logius)

Ontvang opdrachten in je mailbox

Job Alert maken

Meld je aan voor onze talentpool

CV aanbieden