Projectleider Digitalisering executieketen – A0421503 | Den Haag
Sorry, deze opdracht voor Projectleider Digitalisering executieketen – A0421503 is niet meer beschikbaar.
Bekijk hier alle beschikbare opdrachten en vacatures.
En, als je niets wilt missen: maak een gepersonaliseerde Job Alert aan. Daarmee ontvang je opdrachten binnen jouw expertise automatisch in je mailbox.
- Werkniveau:
- Senior
- Standplaats:
-
Den Haag
- Aanvraagnummer:
- A2026-469
- Startdatum:
- 01-06-2026
- Verwachte einddatum:
- 30-11-2026 met optie tot verlenging
- Aantal uur per week:
- 36
- Indicatie uurtarief:
n.o.t.k.
- Sluitingsdatum aanvraag:
- 21-04-2026 17:00
- Contactpersoon Quest4:
- Fulko van der Meulen
- Telefoonnummer:
- 06-53719004
- Opdrachtgever:
- Quest4
Functieomschrijving Projectleider Digitalisering executieketen – A0421503
Opdrachtomschrijving
De projectleider Digitalisering executieketen is binnen het ketenproject Digitalisering executieketen i.r.t. vrijheidsbeneming verantwoordelijk voor de realisatie van benodigde aanpassingen aan interne IV-voorzieningen binnen DJI. De projectleider rapporteert aan de verdiepingsmanager Verblijf en staat in nauw contact met de betrokken collega’s uit het primaire proces en stafdiensten van DJI en ketenpartners. Je houdt je bezig met het de dagelijkse aansturing van projectactiviteiten en rapportage over de projectvoortgang.
Van de deelprojectleider wordt verwacht dat deze de volgende taken verricht:
- Actief participeren in het projectteam Digitalisering executieketen;
- Medeverantwoordelijk zijn voor het gezamenlijke resultaat het ketenproject;
- Opstellen van projectdoelstellingen en –definitie;
- Opstellen van een projectplan;
- Realiseren van de uitvoering van het projectplan, alsmede zorgdragen voor periodieke rapportages;
- Toetsen van de opgeleverde projectresultaten aan het projectplan en, na het bereiken van de gewenste projectdoelstellingen, overdragen van relevante kennis en documenten aan de staande organisatie(s);
- Bewaken en bevorderen van de samenhang tussen verschillende met elkaar verbonden projectonderdelen;
- Zorgdragen voor de adequate aansturing en bezetting van het projectteam
- Aangaan en onderhouden van relaties met relevante stakeholders binnen en buiten de DJI-organisatie.
Achtergrond
DJI is een belangrijke partner in meerdere ketens: de strafrechtketen en jeugdketen (voorlopige hechtenis, ten uitvoerlegging), jeugdketen, vreemdelingenketen (vreemdelingenbewaring) en de zorgketen (forensische en medische zorgverlening). Deelname in ketens en in keteninformatievoorziening vraagt om een andere benadering dan de gebruikelijke informatievoorziening binnen organisaties. Het gaat bij ketens immers om samenwerking tussen autonome organisaties, die lang niet altijd dezelfde doelen nastreven. De Dienst Justitiële Inrichtingen investeert in verbetering van samenwerking met zijn partners in de strafrechtsketen. Een belangrijke bouwsteen voor verbeterde samenwerking binnen de keten is informatievoorziening die moet blijven aansluiten op de behoeften. Daarom heeft DJI diverse trajecten geïnitieerd om de bedrijfsvoering te verbeteren met als doel de processen te versnellen, de productiviteit te verhogen en de informatiepositie te verbeteren. Een van deze trajecten betreft het ketenproject Digitalisering executieketen i.r.t. vrijheidsbeneming, dat ziet op het realiseren van een koppelvlak t.b.v. informatie-uitwisseling tussen CJIB/AICE en DJI c.q. het digitaliseren en automatiseren van deze informatie-uitwisseling.
Eisen en wensen voor de functie Projectleider Digitalisering executieketen – A0421503
Harde eisen
- Kandidaat beschikt over minimaal een afgeronde volwaardige HBO opleiding.
- Kandidaat beschikt over een PRINCE2 Practitioner certificaat en/of PSA Scrum master certificaat en/of vergelijkbaar.
- Kandidaat heeft minimaal vijf (5) jaar aantoonbare werkervaring als projectleider bij de (semi) overheid. – 5 jaar
- Kandidaat heeft minimaal vijf (5) jaar aantoonbare werkervaring met ketenprojecten, waarbij meerdere organisaties met elkaar samenwerken binnen de (semi) overheid. – 5 jaar
- Kandidaat heeft minimaal vijf (5) jaar aantoonbare werkervaring met de implementatie van elektronische gegevensuitwisseling tussen organisaties. – 5 jaar
Wensen
- Kennis van en ervaring binnen het werkveld Justitie en Veiligheid
- Kennis van en ervaring met het executiedomein binnen de strafrechtsketen
- Je hebt aantoonbare ervaring met het werken binnen complexe programma’s en/of projecten in een complexe bestuurlijke omgeving
- Je hebt kennis van en ervaring in het kennisgebied informatievoorziening
- Je hebt kennis van en ervaring met programma- en/of projectmanagementmethoden en -technieken
- Je denkt in oplossingen en bent hierin creatief en resultaatgericht
Competenties
- Organisatie sensitiviteit; gevoel voor bestuurlijke verhoudingen
- Overtuigend, beïnvloedend, draagvlak creëren
- Oordeelsvorming
- Netwerken
- Omgevingsbewustzijn
- Communicatief
- Teamplayer
- Verbindend
- Zelfstandig
- Resultaatgericht
- Plannen en organiseren
Aanvullende informatie
Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 5 pagina’s.
De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.
Deze opdracht is alleen mogelijk via verloning i.v.m. de wet DBA.
Met Quest & Co bieden wij een oplossing waarmee jij als zzp-er de opdracht alsnog kunt uitvoeren, zonder risico voor de opdrachtgever en met een inkomen dat dichtbij zelfstandig ondernemen ligt. Interesse? Reageer en we leggen het uit! Of kijk op Quest & Co.
Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Fulko van der Meulen bereikbaar op het nummer: 06-53719004. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.
Geplaatst op 2026-04-16 07:55:54

