Product Owner Data Services | Den Haag

Sorry, deze opdracht voor Product Owner Data Services is niet meer beschikbaar.

Bekijk hier alle beschikbare opdrachten en vacatures.

En, als je niets wilt missen: maak een gepersonaliseerde Job Alert aan. Daarmee ontvang je opdrachten binnen jouw expertise automatisch in je mailbox.

Maak Job Alert aan

Werkniveau:
Senior
Standplaats:

Den Haag
Aanvraagnummer:
A2023-595
Startdatum:
15-05-2023
Verwachte einddatum:
14-05-2024 met optie tot verlenging
Aantal uur per week:
36
Indicatie uurtarief:


n.o.t.k.


Sluitingsdatum aanvraag:
24-04-2023 12:00
Contactpersoon Quest4:
Winhold Bartelink
Telefoonnummer:
06 – 46 12 98 22
Opdrachtgever:
Quest4

Functieomschrijving Product Owner Data Services

Wij zijn namens Rijksvastgoedbedrijf op zoek naar een Product Owner Data Services op basis van 36 uur.

Sinds begin 2022 is er een start gemaakt met het inrichten van de rol van Product Owner voor de sectie. De sectie is op zoek naar een PO die een vervolg kan geven aan lopende zaken en een bijdrage kan leveren aan het verder inrichten van de rol. De PO heeft zeker het komende jaar nog een belangrijke rol in het realiseren van de ambitie van de sectie. Als Product Owner Data Services ben je pragmatisch en uitstekend in staat om het evenwicht te vinden in het realiseren van business waarde en het ontwikkelen van dienstverlening. Je bent verantwoordelijk voor de volgende hoofdzaken:

  • Duidelijke productvisie definiëren en groeimogelijkheden identificeren, duidelijke visie op de groei van data gedreven werken;
  • In nauwe samenwerking met het sectiehoofd Data Services, een bijdrage leveren aan het realiseren van de ambitie en doorontwikkeling van de sectie zelf, en aan de i-strategie van het RVB;
  • Identificeren van wensen en behoeften van interne en externe stakeholders, zowel op strategisch, tactisch als operationeel niveau;
  • Stakeholdermanagement. Het stakeholderveld is zeer breed en gevarieerd, door alle lagen van de organisatie heen. Het onderhouden van het bestaande netwerk en dit uitbreiden door de juiste stakeholders te identificeren en het partnership van de sectie met de business verder in te richten. Hierbij hoort ook het positioneren van de sectie binnen de I- functie;
  • Vertalen van de wensen en behoeften naar geprioriteerde backlog items;
  • Samen met het team waarde toevoegen bij elke sprint, door uitvoerbare userstories te verzorgen;
  • Het team activeren, inspireren, eigenaarschap stimuleren, Agile werkwijze verdere implementeren.

Het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) maakt integraal deel uit van de Rijksoverheid en valt onder het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Het RVB is verantwoordelijk voor het beheer en de instandhouding van de grootste en meest diverse vastgoedportefeuille van Nederland. Sinds 1 februari 2021 is de volledige i-functie van het RVB ondergebracht bij de directie Portefeuillestrategie & Portefeuillemanagement (P&P). P&P verbindt departementen, beleidsmakers, vastgoedhoudende diensten, medeoverheden en maatschappelijke organisaties met het Rijksvastgoedbedrijf op strategisch niveau. De vastgoedportefeuille van het Rijksvastgoedbedrijf is daarbij leidend. De i-functie bestaat uit de afdelingen Informatievoorziening en het CIO-Office en staat onder leiding van de CIO. Het RVB is volop in ontwikkeling naar een flexibele en toekomstgerichte organisatie: het ‘RVB 2.0’.

Binnen het RVB vormt informatievoorziening een belangrijk onderdeel van de organisatie. De bedrijfsprocesarchitectuur en de daarbij behorende integrale informatievoorziening vormt het zenuwstelsel voor een slagvaardig, efficiënt en innoverend Rijksvastgoedbedrijf. Met de I-functie gaat het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) inzetten op groei, optimalisatie en innovatie door gebruik van nieuwe technieken, vaardigheden en werkwijzen. De I-functie is begin 2021 gestart. Eind 2022 is de i-strategie voor het RVB vastgesteld. Deze bestaat uit zes pijlers, waar data er een van is. Door data gedreven te werken leggen we een goede en betrouwbare basis voor onze dienstverlening: data is de brandstof voor ons functioneren.

De sectie Data Services valt binnen de I-functie onder de afdeling Informatie Voorziening. De sectie levert zowel BI als LI (Business en Location Intelligence). In het verlengde van de i-strategie heeft de sectie Data Services haar eigen ambitie bepaald. Hierin wordt gesteld dat de sectie toewerkt naar het zijn van de centrale dataleverancier voor de organisatie, vanuit een (nog in te richten) Corporate DataWarehouse. De sectie wil zich gaan richten op generieke en gestandaardiseerde data- en informatieproducten. En een zeer gebruiksvriendelijke zelfservice omgeving. Daarnaast wil de sectie ook een bijdrage leveren aan het datagedreven sturen door dashboards te realiseren waarin de benodigde kpi’s geautomatiseerd worden aangeleverd.

Om de ambitie te realiseren zet de sectie stappen op de lijnen techniek, proces en organisatie. Zo zijn we, naast het inrichten van een Corporate DataWarehouse, bezig met de implementatie van Agile Scrum. Er is veel aandacht voor het netwerk van stakeholders binnen de organisatie, om op die manier het partnership met de business verder vorm te geven. Voor de sectie Data Services wordt een Product Owner uitgevraagd.

 

Eisen en wensen voor de functie Product Owner Data Services

Harde eisen:

  • Kandidaat beschikt over WO werk en denkniveau, aangetoond door een afgeronde diploma in de richting van informatica of vergelijkbaar;
  • Kandidaat beschikt ervaring met BI, LI, datamanagement en datawarehousing;
  • Kandidaat heeft werkervaring op het gebied van Product Owner, ervaring met vertalen van klantwensen/eisen naar epics en stories;
  • Kandidaat heeft werkervaring met het schakelen tussen de veelheid aan stakeholders.

Wensen:

  • Mate waarin de kandidaat ervaring heeft als product owner op het gebied van datamanagement, datawarehousing en het leveren van data as a service (300 pt);
  • Mate waarin kandidaat ervaring heeft met het leveren en verbeteren van dienstverlening op het gebied van datamanagement, datawarehousing en het leveren van data als service (200 pt);
  • Mate waarin de kandidaat ervaring heeft met het inzetten van BI/LI bij de groei in data gedreven werken, via adequate stuurinformatie en informatievoorziening (200 pt);
  • Competenties: Je hebt uitstekende communicatievaardigheden; Je bent sensitief en hebt het vermogen om de behoefte achter devraag te achterhalen; Je bent inspirerend voor zowel de specialisten in je team als voor de business als gesprekspartner; Je bent pragmatisch en uitstekend in staat om het evenwicht te vinden in het realiseren van business waarde en het ontwikkelen van dienstverlening; Je bent in staat om eigenaarschap te nemen en prioriteiten te stellen; Je bent een echte teamspeler; Je bent creatief in oplossingen en flexibel om andere keuzes te adopteren en eigen te maken; (200 pt).

Aanvullende informatie

Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 5 pagina’s.

De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.

Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Winhold Bartelink bereikbaar op het nummer: 06 – 46 12 98 22. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.

Geplaatst op 2023-04-21 10:22:31

Opdracht delen

Past de opdracht (nu even) niet bij je, maar ken je iemand die er geknipt voor is? Deel hem gerust! ????



Status : Gesloten

Reageer


Aanmelden voor functie
Maximale uploadgrootte: 5MB

‘Ik kan ze aanbevelen als aangename en zeer correcte recruiters’

Eric Reitmaier – Support engineer Mobile Viewpoint

‘Jullie laten zien wat de meerwaarde van een bureau kan zijn’

Kandidaat voor de functie Senior Migratie Manager bij de overheid 

‘Altijd een snel en duidelijk antwoord op mijn vragen’

Jan Versluijs, HR professional

‘Nog nooit zo’n gedegen voorbereiding doorlopen’

Kandidaat voor de functie Senior Ketenbeheerder bij de overheid 

‘Fijne werkgever met oog voor de medewerker’

Bianca Ashruf (Logius)

Ontvang opdrachten in je mailbox

Job Alert maken

Meld je aan voor onze talentpool

CV aanbieden