Design Engineer | Den Haag
Sorry, deze opdracht voor Design Engineer is niet meer beschikbaar.
Bekijk hier alle beschikbare opdrachten en vacatures.
En, als je niets wilt missen: maak een gepersonaliseerde Job Alert aan. Daarmee ontvang je opdrachten binnen jouw expertise automatisch in je mailbox.
- Werkniveau:
- Senior
- Standplaats:
-
Den Haag
- Aanvraagnummer:
- A2026-631
- Startdatum:
- 01-07-2026
- Verwachte einddatum:
- 30-06-2027 met optie tot verlenging
- Aantal uur per week:
- 38
- Indicatie uurtarief:
n.o.t.k.
- Sluitingsdatum aanvraag:
- 29-05-2026 08:00
- Contactpersoon Quest4:
- Gerard Tummers
- Telefoonnummer:
- 0615021386
- Opdrachtgever:
- Quest4
Functieomschrijving Design Engineer
De functie betreft een senior productontwerper binnen het High-Tech Lab (HTL) van de Sectie DevOps. Het HTL vormt het ingenieursbureau binnen de directie Informatievoorziening en Technologie (DI&T) van de Kmar. Het lab heeft twee focusgebieden. In de basis ligt snelle, iteratieve productontwikkelingen om zowel concrete operationele behoeftes als complexe technische problemen voor andere teams binnen DevOps op te lossen. Het tweede focusgebied is het experimenteren met opkomende (productie)technologieën om kansen en risico’s voor de KMar en de bredere defensieorganisatie te identificeren.
De senior productontwerper binnen het HTL speelt een centrale rol en is verantwoordelijk voor het vormgeven, ontwikkelen en realiseren van innovatieve fysieke producten ter ondersteuning van operationele taken en innovatieve defensie brede projecten. De functie is zowel inhoudelijk technisch als begeleidend voor de meer junior leden van het team.
- Ontwerp en realisatie
- Identificeren van technische behoeftes bij operationele eenheden in samenwerking met informatiemanagers en eindgebruikers.
- Vertalen van die behoeftes naar ontwerpconcepten inclusief functionele eisenpakketten in overleg met normstellers.
- Het ontwerpen, testen en documenteren van de oplossingen.
- Initiëren van experimenten en proof-of-concepts om nieuwe technieken in kaart te brengen
- Coördinatie
- Fungeren als technisch inhoudelijk sparringpartner op het gebied van productdesign voor het team binnen het HTL.
- Het vormgeven van de Defensie brede visie op decentrale rapid prototyping en productie in samenwerking met andere DO’en
- Inhoudelijk begeleiden van junior ingenieurs en werkstudenten bij het uitwerken van hun opdrachten.
- Overdragen van technische kennis en know-how uit de industrie.
- Zorg dragen voor de overdraagbaarheid van ontwerpen naar serieproductie en operationeel gebruik.
Achtergrond
De KMar opereert in een dynamisch en veeleisend veiligheidsdomein. Geopolitieke spanningen aan de randen van Europa, toenemende hybride dreigingen en grensoverschrijdende criminaliteit. Deze uitdagingen vereisen een snelle adaptatie van capaciteiten en middelen. Wendbaarheid, innovatiekracht en technologische slagvaardigheid is cruciaal. De rol van het HTL is precies om de KMar in deze behoefte te voorzien: het lab functioneert als een versneller van technologische adaptatie waar ideeen uit de operatie snel kunnen worden omgezet in concrete, fysieke oplossingen.
Eisen en wensen voor de functie Design Engineer
Harde eisen
- Kandidaat heeft minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring met het gekozen eCF profiel of soortelijke functie.
Wensen
- Kandidaat heeft bij voorkeur meer dan aangegeven eis aantoonbare werkervaring met de gevraagde functie binnen het eCF profiel;
- Kandidaat heeft bij voorkeur 2 jaar ervaring met certificeringen van producten Kandidaat heeft bij voorkeur 2 jaar ervaring met het productontwerpen voor militaire toepassingen;
- Kandidaat heeft ervaring met het productontwerpen voor militaire toepassingen.
Aanvullende informatie
Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 4 pagina’s.
De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.
Is de opdracht alleen mogelijk via verloning i.v.m. de wet DBA?
Met Quest & Co bieden wij een oplossing waarmee jij de opdracht alsnog kunt uitvoeren, zonder risico voor de opdrachtgever en met een inkomen dat dicht bij zelfstandig ondernemen ligt. Interesse? Reageer en we leggen het uit!
Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Gerard Tummers bereikbaar op het nummer: 0615021386. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.
Geplaatst op 2026-05-22 07:30:40

