Data specialist | Den Haag

Sorry, deze opdracht voor Data specialist is niet meer beschikbaar.

Bekijk hier alle beschikbare opdrachten en vacatures.

En, als je niets wilt missen: maak een gepersonaliseerde Job Alert aan. Daarmee ontvang je opdrachten binnen jouw expertise automatisch in je mailbox.

Maak Job Alert aan

Werkniveau:
Medior
Standplaats:

Den Haag
Aanvraagnummer:
A2026-758
Startdatum:
13-07-2026
Verwachte einddatum:
30-06-2027 met optie tot verlenging
Aantal uur per week:
36
Indicatie uurtarief:


€ 70,00


Sluitingsdatum aanvraag:
01-07-2026 12:00
Contactpersoon Quest4:
Fulko van der Meulen
Telefoonnummer:
06-53719004
Opdrachtgever:
Quest4

Functieomschrijving Data specialist

Bij TenderNed wordt er gewerkt aan AI-implementaties. Hierbij kan geen gebruik gemaakt worden van de grote LLM’s, deze implementaties moeten lokaal kunnen draaien. Een onderdeel daarvan zijn RAG-implementaties.
Tijdens deze opdracht moeten RAG-implementaties naar productie gebracht worden. Hierbij moeten bronnen worden binnengehaald en geparsed. Deze bronnen moeten met embeddings in een vectordatabase worden geplaatst, de modelselectie en keuze over technieken moeten hiervoor bepaald worden.
Uiteindelijk moeten de bronnen via een API uitgevraagd kunnen worden. Na een vraag via een API-request geeft deze relevante teksten terug, met daarbij de oorspronkelijke bron en een score die aangeeft hoe groot de mate van overeenkomst met de vraag is.
Hier bovenop moet een taalmodel worden gebouwd dat de teruggegeven bronnen samenvat in een aantal zinnen.
Tijdens de opdracht kunnen ook andere AI-implementaties aan bod komen. Hierbij kan gedacht worden aan het clusteren van teksten op onderwerp, voorspelmodellen en recommender engines.
Verder is het voor Zzp’ers goed om te weten dat: Het werk geen structureel karakter kent, je als Zzp’er geen financieel risico loopt bij de uitvoering van de opdracht en je als Zzp’er eigen materialen gebruikt.

Achtergrond
Voor de verdere uitbreiding van de data-werkzaamheden binnen TenderNed is de inzet van een Data Specialist op het gebied van AI gewenst. Met deze functie gaat er gewerkt worden aan een nog meer data gedreven organisatie en het gebruik van moderne technieken bij TenderNed. Dienst TenderNed heeft de ‘basis’ analyse omgeving op orde en wilt met deze vacature taken en invulling voor de toekomst

Eisen en wensen voor de functie Data specialist

Harde eisen

  • Kandidaat heeft minimaal 2 jaar werkervaring met Retrieval Augmented Generation (RAG) in de afgelopen 2 jaar, waarbij hij/zij betrokken is geweest bij ten minste één implementatietraject van een RAG-oplossing. minimaal 2 jaar
  • Kandidaat heeft minimaal 2 jaar werkervaring met vectordatabases in de afgelopen 2 jaar, waarbij hij/zij betrokken is geweest bij het ontwerpen, implementeren of beheren van ten minste één productieomgeving waarin vectorzoekfunctionaliteit is toegepast. minimaal 2 jaar

Wensen

  • Meer dan 2 jaar ervaring met RAG-oplossingen
  • Meer dan 2 jaar ervaring met vectordatabases
  • Ervaring met Elastic Search, Kubernetes en Docker
  • Ervaring met Kotlin of Java
  • Ervaring met andere AI-implementaties
  • Kandidaat begrijpt de opdracht en past bij de organisatie Past bij organisatie

Competenties

  • Samenwerken: werkt effectief samen met verschillende disciplines en stakeholders.
  • Omgevingsbewustzijn: begrijpt de context en belangen van een overheidsorganisatie.
  • Resultaatgerichtheid: stuurt op het behalen van afgesproken resultaten binnen de gestelde kaders.

Aanvullende informatie

Opmaak cv: in het Nederlands, in Word en maximaal 5 pagina’s.

De selectiegesprekken vinden zo spoedig mogelijk plaats. Als je hiervoor wordt uitgenodigd, zorg dan dat je beschikbaar bent.

Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Fulko van der Meulen bereikbaar op het nummer: 06-53719004. Als je geïnteresseerd bent in de functie nodigen wij je van harte uit een aanbieding te verzorgen via het aanbiedingsformulier.

Geplaatst op 2026-06-25 08:59:15

Opdracht delen

Past de opdracht (nu even) niet bij je, maar ken je iemand die er geknipt voor is? Deel hem gerust! ????



Status : Gesloten

Reageer


Aanmelden voor functie

Maximum file size: 5MB

‘Ik kan ze aanbevelen als aangename en zeer correcte recruiters’

Eric Reitmaier – Support engineer Mobile Viewpoint

‘Jullie laten zien wat de meerwaarde van een bureau kan zijn’

Kandidaat voor de functie Senior Migratie Manager bij de overheid 

‘Altijd een snel en duidelijk antwoord op mijn vragen’

Jan Versluijs, HR professional

‘Nog nooit zo’n gedegen voorbereiding doorlopen’

Kandidaat voor de functie Senior Ketenbeheerder bij de overheid 

‘Fijne werkgever met oog voor de medewerker’

Bianca Ashruf (Logius)

Ontvang opdrachten in je mailbox

Job Alert maken

Meld je aan voor onze talentpool

CV aanbieden